Kosmetyki beBIO od Ewy Chodakowskiej: w 100% zgodne z ideą zero waste

Praktycznie praktycznie w każdym sklepie znajdziemy kosmetyki dla obu płci. Zadajmy sobie jednak pytanie: jak często robiąc zakupy zastanawiamy się nad konsekwencjami swoich zakupów? Jak przyznała sama Ewa Chodakowska na łamach serwisu wysokieobcasy, robimy to bardzo rzadko. Aby zwiększyć ekologiczną świadomość wśród kobiet stosujących codzienną pielęgnację, powstały bebio kosmetyki. Dowiedz się, co znajdziesz w tej serii, jakie możesz odczuć korzyści oraz co mówi się o nich na internetowych forach.

Ekologiczne produkty marki Edy Chodakowskiej

Ewa Chodakowska zainspirowana opinią znajomych kosmetologów na temat wpływu konwencjonalnych kosmetyków na naszą cerę, postanowiła stworzyć własną markę, odpowiedzialną za produkcję i dystrybucję produktów z linii ekologicznej. Swoją oficjalną premierę ujrzały 1 kwietnia 2020 roku i tego samego dnia mogliśmy zakupić je na oficjalnej stronie internetowej producenta.

Oferowane kosmetyki składają się wyłącznie ze składników pochodzenia naturalnego. Przeważają tutaj przede wszystkim składniki zwyczajowo określane jako superfoods. Są to głównie jagody goji, spirulina, bambus, trawa cytrynowa, siemię lniane, aloes, masło shea, kwiaty japońskiej wiśni i nasiona chia.

Wyeliminowano tym samym wszelkiego rodzaju dodatki stabilizujące, emulgujące czy działające w niekorzystny sposób po dłuższym stosowaniu. Nie ma SLSów, parabenów, konserwantów, PEGów czy ftalanów.

Kosmetyki zgodne z ideą zero waste

Idea zero waste zyskuje na popularności z efektem kuli śniegowej. Ewa Chodakowska konsekwentnie promuje swoje kosmetyki w myśl jej założeń. Opakowania oferowanych produktów są w 100% zdatne do recyklingu, ich rozkład jest szybki, a same wykonane są z tworzyw podobnych do plastiku. Zawartość opakowań bazuje na wodzie dejonizowanej, czyli takiej, która jest odzyskiwana w podobnych procesach.

Oferta produktów jest bardzo szeroka. Mamy do wyboru m. in. naturalne balsamy, dezodoranty, delikatne mydła w płynie i kremy zwilżające. Każdy kosmetyk beBIO dostępny jest aż w 5 liniach zapachowych. Dla osób zainteresowanych jest możliwa dostawa kosmetyków w wersji bezzapachowej.

Opinie o kosmetykach beBIO

Kosmetyki beBIO otrzymują w większości pozytywne opinie za swoją nieinwazyjność. Choć nie działają one tak intensywnie jak te z dodatkami chemicznymi, klientki mówią o dostatecznie satysfakcjonującej pielęgnacji. Jak przystało na naturalne składniki, musimy liczyć się z nieco krótszym okresem przydatności. Nie stanowi to jednak przeszkody, bo jedno opakowanie kosztuje średnio 13 – 15 zł.

Kobieta zdjęcie utworzone przez pressfoto - pl.freepik.com